Gołębie rasy Janssen

Henry van Venrooij Prezentowana publikacja jest kontynuacją cyklu artykułów o gołębiach rasy Janssen pochodzących od czołowych hodowców Holandii oraz o słynnych gołębiach braci Janssen.

Hodowla gołębi Henry van Venrooij – Mistrza lotów na krótkie i średnie dystanse. Holandia.

Hodowla oparta jest na doświadczeniach dwóch pokoleń tj., Ojca Henka, wielkiego miłośnika gołębi, który preferuje tradycyjny, oparty o naturę podejściu do hodowli oraz Henry. Henry jako jeden z młodszych pośród wielu mistrzowskich hodowców był i jest dobrym obserwatorem. Wyciąga on prawidłowe wnioski z porażek i sukcesów.
Szczególnie Henry dużo zawdzięcza rodzinie Janssen z Aredonk.

Podstawowe gołębie rozpłodowe

Gołębnik rozpłodowy oparty są o oryginalne czystej krwi gołębie Janssen z linii:
Geeloger, “ 019, ‘ Raket van 76, Schouwnan, De Merkx, Augekeurde, Vechter, Vos Voliere, oraz Winterjongen. Łącznie jest tam 25 sztuk wysokiej jakości „Janssenów.”

Zobacz artykuł w nowym oknie - plik pdf 733 kB

The complete publication see in new window - file pdf 733KB
 


Gołębie braci Janssen, G Kopman, G&S Verkerk: aktualne osiągnięcia Mistrzowskiej hodowli gołębi Henri & Mark van Venrooij z Holandii

Henri van Venrooij Z wielka przyjemnością przedstawiam aktualne osiągnięcia Mistrzowskiej Hodowli gołębi van Venrooij Henri & Mark z HOLANDII.

Jest to hodowla nowej generacji. Oparta głównie na gołębiach, które udowodniły swoją wartość w rywalizacji lotowej, które spełniają nakładane przez hodowcę wysokie wymagania jakościowe (w tym: naturalne zdrowie, szybkość, posiadające dużą odporność na stresy).
Henri van Venrooij po analizie wyników lotowych z ostatnich lat nie bał się podjąć ryzykownej decyzji o zmianie pokolenia gołębi do budowy przyszłości swojej hodowli.
W 2010 roku z wielkim sukcesem na światowych aukcjach zostały sprzedane wszystkie gołębie lotowe oraz wiele podstawowych gołębi rozpłodowych. Podstawę dalszego rozwoju swojej hodowli Henri oparł na sprawdzonych gołębiach młodych po ich fantastycznych lotach z sezonu 2010 a gołębnik rozpłodowy zasilił bardzo wartościowymi gołębiami od:
G KOOPMAN, jako kontynuacja wcześniejszych zakupów, które świetnie sprawdziły się w połączeniu z oryginalnymi gołębiami braci Janssen.
Nowością jest zakup gołębi od G&S VERKERK z HOLANDII, bardzo znanej w świecie hodowli, potocznie nazywanej „OLIMPIJSKA”, ze względu na fakt, że wiele pochodzących z niej gołębi zdobyło Olimpijskie nominacje, także u innych znanych hodowców na całym świecie.
Wyniki lotowe uzyskane w sezonie 2011 a szczególnie w 2012 (dla lotów gołębi starych oraz dla lotów gołębi młodych) potwierdzają, że decyzja, co do zmiany pokolenia gołębi była trafna.

Tak jak podkreślałem w mojej poprzedniej publikacji, jest to Mistrzowska, uznana w Świecie Lotowym hodowla, średniej wielkości ukierunkowana głównie na sport, nie jest „banderozą”, centrum hodowlanym.

Zobacz cały artykuł w nowym oknie - plik pdf 756 kB

The complete publication see in new window - file pdf 1.51 MB


Uwaga!!! Aby móc odczytać ww. plik pdf potrzebny jest popularny program Adobe Acrobat Reader, który prawdopodobnie już masz na swoim komputerze. Jeśli nie, można go pobrać bezpłatnie ze strony www.adobe.com.

Adres hodowli:

Pottenbakker 14
5754 BJ Deurne
The Netherlands
Tel./Fax: (0031) (0)493 315 872
anita.vanvenrooij@hetnet.nl
Van Venrooij Henri & Mark