OLIEMAN

SUPER MISTRZ w LOTACH KRÓTKICH i w LOTACH NA ŚREDNIE DYSTANSE

Szanowni hodowcy

    Przedstawiam Wam nasz nowy katalog ,w którym postaram się wyrazić ideę naszego gołębnika. Pokazujemy w nim nasze wyniki lotowe i gołębnik rozpłodowy.
    Podstawą naszej kolonii jest "De Olieman" gołąb o numerze NL73-233300440.
Był on najlepszym lotnikiem i gołębiem rozpłodowym. Jego krew zawsze można znaleźć w naszym gołębniku.
    Był on zwycięzcą 11 konkursów. Rok 1975 był dla niego najlepszy, wtedy to sześć razy zdobywał pierwszą pozycję w tym cztery razy był najszybszym w locie "Provinciaal Oost-Brabant". Przy bardzo trudnych warunkach pogodowych, nieprzyjaznym wietrze i temperaturze powyżej 30 stC zawsze wyprzedzał pozostałych o 9, 10, 15 i 18 minut.
    "De Olieman" udowodnił, że jako gołąb rozpłodowy był znacznie lepszy. Wszystkie jego dzieci, potomstwo są zwycięzcami lotów i dużych pieniędzy na wszystkich częściach naszego globu.
    Jego najlepszy syn "Super 73" ma porównywalną jakość do "De Olieman" co do wyczynów lotowych oraz jako gołąb rozpłodowy. Zdobył tytuł "Narodowy AS" oraz osiągnął pozycję "2-gi Narodowy" na średnie dystanse w Holandii. W pierwszym roku lotowania był on osiem razy pierwszy, w następstwie czego wielokrotnie otrzymywałem oferty wielkich pieniędzy za niego, lecz "Super 73" nigdy nie został sprzedany. Podjęliśmy decyzję włączenia go do gołębnika rozpłodowego, gdzie pokazał tam swoją wartość. W ciągu dwóch lat jego potomkowie zdobyli 11 czołowych konkursów. Pomimo oferowanej przez Pana Campbell Strange bardzo wysokiej ceny nie sprzedaliśmy go ( nie wiem dlaczego ? ).
    Po wielu latach współpracy mogę powiedzieć, że poznałem dobrego przyjaciela, który pomógł mi z dobrymi gołębiami i dobrymi radami.

Dziękuję Campbell
Nasz przyjaciel poprzez sprzedaż rozpropagował na cały świat linię krwi "De Olieman" tak, że teraz po wielu latach wspólnej pracy znajdujemy rodzinę ulubionych gołębi w różnych częściach globu. Rodzinę, która wygrywa wielkie loty, wielkie pieniądze oraz wiele prestiżowych konkursów.
    Rezultaty naszego gołębnika są znakomite. Wygraliśmy wiele narodowych lotów ze starą linią "Oliemana". Nie mówimy tu o wynikach z przed 28 lat, lecz o aktualnych, wynikach z ostatnich trzech lat. Naszym osiągnięciem jest zwycięstwo w 53 różnorodnych lotach.
    Jakie treningi i próby realizowaliśmy aby osiągnąć tak wspaniałe rezultaty w szybkości oraz uzyskania wspaniałych rezultatów jako najlepszy gołębnik na średnie dystanse ?.
Jesteśmy tego pewni ,że droga którą podążamy idzie we właściwym kierunku.
W tej chwili potrafimy powiedzieć i udowodnić, że wiele hodowców na całym świecie wygrywa prestiżowe loty i wysokie nagrody lotując gołębiami z naszego gołębnika.
To nic nienaturalnego. W rodowodach naszych gołębi można znaleźć tylko najlepsze gołębie i asy z narodowych lotów. To jest to co wskazał mi Campbell, prawdziwą drogę do sukcesu, przytaczając jego zdanie.
Kupuj nie jego siostrę , brata lecz tylko gołębia asa !
Brak tej oferty jest zbyt wysoką ceną do urzeczywistnienia naszych marzeń, których celem jest zbudowanie najlepszego na świecie gołębnika rozpłodowego.
    Jakie gołębie przeznaczamy do tego celu ?
Jesteśmy zainteresowani tylko najlepszym materiałem "top", to znaczy gołębiami typu "ASY".
Przede wszystkim ,nasz gołębnik budowany jest na bazie "De Olieman" i "Super 73" 1-szy Narodowy AS oraz 2-gi Narodowy As na średnie dystanse,
  • "PoePoe" 2-gi Narodowy As na wszystkie dystanse - jest synem "Super 73",
  • "Olympes"- reprezentant N.P.O na Olimpiadzie w Dortmundzie i Katowicach. Jest wnukiem "De Olieman".
Rodzina gołębi "De Olieman " i "Super 73" jest krzyżowana tylko z najlepszymi. Dla przykładu :
  • "Tomba" 1-szy Narodowy As N.P.O, "Henkenklak" 1-szy Narodowy As N.P.O ,
  • "SENA" 1-szy Narodowy As na średnie dystanse N.P.O,
  • "VERONA" 1-szy Narodowy As szybkości N.P.O,
  • "Mr.Fantastic" czterokrotny As gołębi N.P.O oraz sześciokrotny zwycięzca z lotów ,w których było więcej niż 4000 gołębi.
  • "Autowinner" jest zwycięzcą ośmiu lotów, 19 razy zdobył czołowe miejsca , siedmiu jego braci i sióstr to zwycięzcy Prowincjonalnych lotów.
  • "Fire Flight" to najdroższy lotnik na średnie dystanse na świecie. Do chwili obecnej nie ma lepszych rezultatów i osiągnięć od niego.
  • "King Albert" - jako młody gołąb był najszybszym lotnikiem na świecie. Był tylko lotowany jako młody , jego wspaniały rezultat to zwycięstwo w sześciu konkursach .Jest wspaniałym gołębiem rozpłodowym.
Zajrzyj proszę do środka mego katalogu. "Joerie" 19 krotny zwycięzca lotów. Popatrz na jego syna "Topgun" na jego rezultaty.
    Mam nadzieję, że przeglądając mój katalog znajdziecie w nim dobrą impresję o jakości naszego gołębnika rozpłodowego i gołębnika lotowego.
W przypadku kiedy będziecie mieli chęć odwiedzić nas bardzo Was zapraszamy. Przed wizytą prosimy o telefon, fax lub e-mail.

    Najszczersze pozdrowienia w gołębiarskim sporcie.

Gijs Peters.

Tłumaczenie z języka angielskiego R-Ceram za zgodą Gijsa Petersa.

Zobacz migawki z ostatniego katalogu.