Ekonomiczne podejście do utrzymania zdrowia gołębi

Gołębie podobnie jak niemowlęta nie są w stanie opowiedzieć o swoich problemach, dolegliwościach. Uzyskanie niezbędnych, w odpowiednim czasie istotnych informacji decyduje o sukcesie i ekonomii. Można to uzyskać poprzez spostrzegawczość, wiedzę hodowcy (bezpośredniego opiekuna gołębi) oraz poprzez prawidłową komunikację pomiędzy hodowcą (reprezentującego gołębie) a weterynarzem (jego wiedzą).

Drodzy hodowcy, weterynarze, proponuję Wam książkę "Ekonomiczne podejście do utrzymania zdrowia gołębi", tytuł w j. angielskim "Pigeons and their Economical Health Care" autorstwa Dr Zsolt Talaber - węgierskiego weterynarza, specjalizującego się w utrzymaniu zdrowia gołębi oraz Dr Botond Siklodi - mieszkającego w Long Island (USA). Książka została napisana przy współpracy wielu specjalistów sportu gołębiarskiego.

Dr Zsolt Talaber regularnie publikuje swoje artykuły w narodowych i międzynarodowych magazynach "gołębiarskich", takich jak:

  

Edycja 2004, jest to już druga edycja jej wydania. Całość liczy 264 strony i ujęta w następujące grupy tematyczne:

   I.Utrzymanie dobrego zdrowia gołębi bez stosowania medykamentów.

   II.Generalne informacje o medykamentach.

   III.Klasyfikacja ( grupowanie) chorób gołębi.

   IV.Podział medykamentów wg składu i ich aktywności.

   V.Sposoby postępowania w czasie leczenia ( plany leczenia).

Książka jest bardzo rzeczowa i profesjonalna. Ujęte w niej przemyślenia ukazują bardzo przejrzyście "Road mapę" sportu gołębiarskiego. Porady są praktyczne, fachowe, realne i rzeczywiste. Charakteryzują się nowoczesnym podejściem do problemów utrzymania zdrowia, kondycji gołębi oraz sterowania sprawnością lotową. Książka powinna być inspiracją dla dalszego pogłębiania wiedzy i samo rozwoju. Powinna trafić do wielu odbiorców. Szczególnie istotne jest aby opisana w książce wiedza trafiła do hodowców z mniejszym doświadczeniem. Jest to potencjalnie najliczniejsza grupa hodowców, gdzie najwięcej jest problemów.

Szczegółowe informacje w j. angielskim o książce oraz sposobie jej nabycia można uzyskać na stronie internetowej - kliknij w adres: www.pigeonbooks.com.

Pozdrawiam,
Zbigniew R.